Dofinansowanie dla MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku otrzymała dofinansowanie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” na zadanie pod nazwą „Patriotyzm w muzyce zaklęty”. Program realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Muzeum Historii Polski.
Głównym celem projektu jest wydanie płyty pt. „Uwierz Polsko” z nagraniami pieśni patriotycznych, w nowych aranżacjach, które wpisane są w historię naszego kraju. Wykonawcą utworów jest Zespół Wokalny „SOUL” pod dyrekcją Moniki Brewczak, laureat nagród wielu prestiżowych festiwali i konkursów międzynarodowych oraz ogólnopolskich. Oprócz znanych pieśni takich jak np.: „Orlątko”, „Czerwone Maki”, „Inka”, „Pytasz Mnie” na płycie znajduje się też zupełnie nowy utwór poświęcony Rodzinie Ulmów z Markowej.
Dwupłytowy album zawiera pełne utwory oraz profesjonalny podkład muzyczny, który może być wykorzystany m. in. w szkołach, przedszkolach, itp. Dodatkowo w ramach zadania został nakręcony teledysk do utworu „Egzekucja w Markowej”, jego realizatorem jest Karpacka Grupa Filmowa.

                                            

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”