Ferie zimowe 2017

Nadszedł kolejny rok, a wraz z nim długo wyczekiwane ferie zimowe – czas odpoczynku od szkolnych obowiązków. Jak co roku, z tej okazji nasza biblioteka, a także Filia nr 3 MBP w Sanoku zorganizowały zajęcia dla najmłodszych.

W Strefie dla Dzieci ferie przebiegały pod hasłem „Podróż za jeden uśmiech” i podróż ta zawiodła dzieci – poprzez książki – do różnych fascynujących miejsc na kuli ziemskiej, gdzie poznawały zwierzęta i rośliny, a potem próbowały ulepić je z plasteliny bądź narysować.

W Filii nr 3 odbyły się one pod hasłem: „Zimowe hece w Bibliotece” i  cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Różnorodność rozrywek sprawiła, że każdy z uczestników mógł wybrać coś dla siebie – były gry, zabawy edukacyjne oraz nauka języka angielskiego. Ferie w bibliotece nie mogły obejść się bez książki, a więc uczestnicy spotkania w skupieniu i z uwagą wysłuchali bajki o „Brzydkim kaczątku”.

Dużym wyzwaniem było też wykonanie doświadczenia: „Gumowe, skaczące jajko”. Jajko skakało jakby było piłką, a emocji było co niemiara – każdy był ciekawy co było w środku jajka. Dzieci w specjalnym przebraniu chemika, odmierzały substancje przy pomocy cylindra i wlewały do pojemnika z jajkiem.
Ponadto w czasie ferii zimowych zostało przeprowadzonych szereg konkursów i zabaw edukacyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa „Kto jest władcą pieprzu” – dodatkowym zadaniem było wymienić bajki, w których występowali sławni władcy. Ostatnim zadaniem było wykonanie zjawiskowej lampki – było to bardzo efektowne doświadczenie, które oczarowało wszystkich małych chemików. Efekty wizualne były naprawdę wspaniałe! W trakcie realizacji tego zadania wysłuchali też opowieści o „Latarniku”. Dodatkową atrakcją zajęć był „język angielski na wesoło” – dzieci poznawały podstawowe słówka angielskie związane tematycznie z zajęciami (gry, zabawy, zagadki, krzyżówki).
Po skończonych zajęciach dzieci pytały o kolejne spotkania, a rodzice cieszyli się, że czas ich dzieci był wypełniony z pasją i pomysłem. Zapraszamy za rok!