Informacja o RODO w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku

Szanowni Państwo!

Od 25 maja obowiązują nowe przepisy o ochronie danych osobowych.

 

W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa niezbędne informacje, z których wynika w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz jakie mają Państwo związane z tym prawa.

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych
z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 

 1. Administratorem Pana/i danych osobowych jest Miejska Biblioteka Publiczna
  w Sanoku z siedzibą w Sanoku, ul. Lenartowicza 2.
 2. Z inspektorem ochrony danych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku można skontaktować się poprzez email: inspektor-odo@wp.pl
 3. Pana/i dane osobowe przetwarzane będą w celu udostępnienia zbiorów, odzyskania ich lub ich równowartości, prowadzenia statystyk na podstawie Ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach i ustawie o statystyce publicznej, zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (art. 6 ust. 1 pkt c).
 4. Odbiorcą Pana/i danych osobowych będzie firma Sokrates-software z siedzibą
  w Poznaniu (producent systemu bibliotecznego do obsługi czytelników), gdzie znajduje się serwer przechowujący dane. Natomiast w przypadku czytelników, którzy posiadają zadłużenie z tytułu nieterminowego zwrotu książek dane przekazywane będą Firmie SAF S. A. z siedzibą w Sosnowcu.
 5. Pana/i dane osobowe będą przechowywane do czasu rezygnacji z korzystania
  z usług Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku lub do 3 lat w sytuacji braku wypożyczenia przez powyższy okres.
 6. Posiada Pan/i prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 7. Ma Pan/i prawo do wniesienia skargi do UODO gdy uzna Pan/i, iż przetwarzanie danych osobowych Pana/i dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 8. Podanie przez Pana/ią danych osobowych jest wymogiem ustawowym. Jest Pan/i zobowiązany/a do ich podania, a konsekwencją niepodania danych będzie brak możliwości zapisu do Biblioteki.

 

 

 

Z poważaniem,

 

Dyrekcja

Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku