„Królowa śniegu” ociepliła otwarcie Filii na Posadzie!

W poniedziałek 26 lutego, pięknym baśniowym akcentem w wykonaniu Teatru Nemno z Rzeszowa oficjalnie otworzyliśmy po remoncie podwoje Filii MBP nr 2 na Posadzie.

Blisko 100 osób oglądało adaptację „Królowej śniegu”, zaprezentowaną w sali Spółdzielni Mieszkaniowej „Autosan” przez rzeszowskich artystów. Treść  przedstawienia dostosowana została dla młodych widzów ale nie pozbawiona przy tym głębokiego przekazu oryginalnej baśni. Dzięki temu młodsi i starsi widzowie mogli zanurzyć się w fabule opowieści znanej ale nigdy nie tracącej na aktualności, jak podejmowane w niej wątki wiecznej walki dobra i zła czy poszukiwania prawdziwego piękna, siły i miłości. Prosta i piękna konwencja teatru cieni, w jakiej wystawiono spektakl przykuła uwagę widzów, dając im zakosztować prawdziwej wizualnej uczty 🙂

Po przeżyciach artystycznych i duchowych młodzi goście mieli okazję spotkać się z aktorem teatru Nemno, Henrykiem Hryniewieckim, zadać pytania dotyczące pracy i zdobyć upragniony autograf Mistrza! Zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju duchowego i fizycznego, po przeżyciach stricte kulturalnych przygotowaliśmy też dla dzieci mały poczęstunek, aby w drodze do domu nie osłabły z nadmiaru wrażeń tego wieczoru!

Dziękujemy wszystkim gościom za obecność i pomoc organizacyjną, zapraszamy do częstego zaglądania w nasze progi!

 

Relacja z imprezy na facebooku (link)


tekst: A.K.