Początek wakacji w Zaczarowanym Ogrodzie

W pierwszy dzień wakacji zaprosiliśmy dzieci z rodzicami do Zaczarowanego Ogrodu Biblioteki. Razem z BWA Galerią Sanocką, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym, Drabiną Sztuki Młodej, Księgarnią Autorska i firmą Projekt Zdrowie Sanok przygotowaliśmy niecodzienne przywitanie tej ulubionej przez dzieci pory roku.

Mimo załamania pogody, które przyprawiło nas rano o duże wątpliwości – Sanoczanie nie zawiedli i od godziny 16:00 dzieciaki z rodzicami buszowały w naszych  kreatywnych przestrzeniach. W ruch poszły nożyczki i klej na ciepło w Strefie Ożywiania Różnych Rzeczy, gdzie jak grzyby po deszczu pojawiały się co chwila nowe kukiełki! W zaczarowanej Przestrzeni Księgarni Autorskiej dziecięca wyobraźnia pozwalała tworzyć pierwsze własne, autorskie książeczki. Można było poczytać nowości wydawnicze, ułożyć wielkie puzzle. Na zdrowie pozytywnie oddziaływała Przestrzeń Projektu Zdrowie, gdzie dzieci zgadywały smaki i uczyły się jak ważne dla dobrego samopoczucia jest prawidłowe żywienie. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Sanoku, wespół z sanockim Biurem Wystaw Artystycznych (BWA) zagospodarowały Przestrzeń Kreatywnego Recyklingu, tworząc ukwieconą łąkę z plastikowych butelek, oraz dekorując ogród zachwycającymi formami zwierzaków – cudaków, zabawek, foto – budek i innych dziecięcych atrakcji. Pracownicy biblioteki przygotowali bazy, stanowisko składania origami. W zakamarkach Ogrodu w nocy z 21 na 22 czerwca zakwitł nawet Kwiat Paproci! Przymocowaliśmy tabliczkę z ostrzeżeniem, aby go nie zrywać, ponieważ szczęściem, jakie daje taki kwiat nie można się z nikim podzielić.

Po godzinie kreatywnych atrakcji w wir tańca i opowieści porwał naszych gości „Kot w butach i … kapeluszach” Innowacyjna forma projektu łączącego klasyczną formę teatru z interakcją, tańcem i śpiewem bardzo przypadła do gustu dzieciom i rodzicom!

Tańcobajki jest to nowatorska forma animacji scenicznej, w której to widzowie – dzieci są głównymi bohaterami wydarzenia. Prowadzący zabawę – wodzirej, uczy je prostych gestów i kroków tanecznych. W ten sposób to widzowie stają się aktorami i opowiadają historię „tanecznym krokiem”. Wspólnie przeżywają przygody Kota w butach lub Czerwonego Kapturka i wilka.cyt. strona tańcobajki.pl

Dziękujemy gościom Zaczarowanego Ogrodu i zapraszamy przez całe Wakacje – część dekoracji została w ogrodzie i czeka na dzieci 🙂

Tu można zobaczyć zdjęcia z Rozpoczęcia Wakacji w Zaczarowanym Ogrodzie!