Najnowsze wydawnictwo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku trafia do Państwa rąk.

„Błękitna kawiarnia” Kalmana Segala to wyjątkowa lektura. Opowiadanie wydajemy po raz pierwszy od czasu gdy blisko 50 lat temu wyszło spod pióra autora, w ramach upamiętnienia 100 rocznicy jego urodzin.

Co sprawiło, że rękopis tak długo czekał na wydawniczą reakcję? Historia „Błękitnej kawiarni” związana jest z przyjaźnią dwojga sanockich pisarzy – Kalmana Segala oraz Mariana Pankowskiego. To wśród pamiątek po tym ostatnim odnaleziony został autorski maszynopis nie wydanego wcześniej opowiadania. Odnaleziony przez jego córkę, panią Danielle Pankowski i ofiarowany Bibliotece Narodowej w Warszawie, doczekał się publikacji w styczniu 2017 roku.

Od dziś można nabyć egzemplarz „Błękitnej kawiarni” w sanockiej bibliotece. Wydanie opatrzone jest posłowiem prof. Tomasza Chomiszczaka. Oprócz niezwykłej historii wyróżnia się też piękną szatą graficzną i przyjemnym dla oka drukiem na kremowym papierze. Wszystko to, dodawszy przystępną cenę 15 zł za egzemplarz – czyni z „Błękitnej kawiarni” obowiązkową pozycję w księgozbiorze każdego Sanoczanina!

Przyjemnej lektury!