Zaznacz stronę

10 maja o godzinie 11:00 w Galerii 20 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku została otwarta wystawa prac wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sanoku.

„Drobiazgi” – tytuł tegorocznej wystawy znakomicie oddaje charakter prac pokazanych w Galerii 20. Prezentowane rzeczy zostały wykonane różnymi technikami i z różnych materiałów.

Ekspozycja stanowi jednocześnie podsumowanie pracy nad projektem wymyślonym przez Katarzynę Bryt, Magdalenę Kaczmarską i Stanisława Makarczaka, do realizacji którego dołączyła Pani Anna Popek z uczniami kl. I i II Szkoły Podstawowej dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym.

Pani Katarzyna Bryt dokonała krótkiej charakterystyki formy pracy i rodzaju technik, dzięki którym powstały przedstawione „Drobiazgi”:

„Katarzyna Bryt wraz z dzieciakami dała ,,nowe życie” niepotrzebnym przedmiotom, surowcom   i materiałom,  z których powstały ozdobne butelki, skrzynki, koszyki, obrazki, pojemniki na drobiazgi, osłonki na doniczki, świeczniki …

Pod kierunkiem Magdaleny Kaczmarskiej  uczniowie wykonali przedmioty z papierowej makramy  oraz maskotki i ozdoby z materiału.

Przedmioty, które powstały pod kierunkiem Stanisława Makarczaka  wykonano z drewna, tworzyw drzewnych oraz metalu i szkła z zastosowaniem między innymi techniki wypalania i grawerowania ręcznego.

Pod kierunkiem Anny Popek  różnymi zaskakującymi technikami  powstały piękne, barwne prace plastyczne.”

Zapraszamy do Galerii 20 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku na zwiedzanie wystawy, która potrwa do 30 maja 2019 r.

Pin It on Pinterest