Zaznacz stronę

Grupa Młodzieżowej Dywersji Literackiej działająca przy naszej bibliotece zaczyna ingerować w przestrzeń miasta!

Uczestnicy brali już udział w warsztatach filmowych, prowadzonych przez Dr Kszak podczas których uczyli się montować materiały promujące wydarzenia. Odbyły się warsztaty prowadzone przez Małgorzatę  Winiarek-Kołucką ze Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP – KLATKA w Warszawie,  uczące współpracy w zespole i komunikacji, a w zeszłym tygodniu, razem z Arkadiuszem Andrejkowem młodzi dywersanci literaccy zmalowali czytelniczy mural. Można go zobaczyć przy ulicy 2 Pułku Strzelców Podhalańskich.

Zapraszamy do śledzenia i “lubienia” profilu facebookowego MDL – można tam znaleźć fotorelacje ze wszystkich naszych działań!

Grupa MDL jest otwarta na nowych członków – zapraszamy młodzież do udziału w naszych aktach literackiej dywersji w przestrzeni miasta, a w przyszłości również w sieci. W planach mamy między innymi przeprowadzenie ogólnopolskiego konkursu na tekst lub filmik polecający wybraną młodzieżową książkę, stworzenie “bazy spotkań” w filii nr 3 przy ul. Traugutta, wyjazd na Targi Książki do Krakowa, spotkania autorskie. Zachęcamy do udziału młodych ludzi, którzy chętnie wykorzystają część swojego wakacyjnego czasu na ciekawe inicjatywy z książką w tle.

Działania grupy MDL odbywają się w MBP w Sanoku dzięki funduszom na realizację projektu “Link do Literatury – młodzieżowa dywersja literacka”, finansowanego z Programu Partnerstwo dla Książki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Blog Młodzieżowej Dywersji Literackiej

Pin It on Pinterest