Zaznacz stronę

Piątkowy wieczór 16 listopada w sanockiej bibliotece był niezwykle emocjonujący. Małą tradycją już stały się Noce w Bibliotece organizowane we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2. Tegoroczna noc poświęcona była Duchom Niepodległości. Jakkolwiek “duchy” brzmią nieco groźnie, to naprawdę nie było się czego bać.

Historia na wesoło

Uczniowie klas trzecich, zanim opatuleni w śpiwory usnęli w Strefie dla dzieci, uczestnicząc w przygotowanym programie poznawali historię związaną z zaborami Polski i odzyskaniem niepodległości. Uczestniczyli w zabawach, kalambury, grze historycznej… Całości dopełniło nocne szukanie “duchów” z latarkami. W budynku biblioteki poukrywane zostały postaci “ojców niepodległości”. Pomalowane farbą fluorestencyjną świeciły w ciemnościach bibliotecznych zakamarków, wzbudzając niemałą radość wśród małych odkrywców. Zdobytą w tak ciekawy sposób wiedzę porządkowała prezentacja multimedialna.

Przepełnieni nową wiedzą o historii naszego kraju, mali goście poszli spać. Do snu usłyszeli czytaną przez starsze koleżanki opowieść pt. “O czym pada śnieg” Agnieszki Tyszki. Już niedługo zaprosimy młodych czytelników na spotkanie z Autorką! Rano, po pobudce w tak niecodziennym miejscu dzieciaki miały wyjątkową okazję, żeby zamiast książki, zza bibliotecznej lady dostać pysznego rogalika na śniadanie.

Dziękujemy za współpracę przy organizacji wieczoru i nocy w bibliotece niezastąpionym wychowawczyniom ze Szkoły Podstawowej nr 2, oraz wolontariuszom ze starszych klas!

Pełna fotorelacja z Nocy w Bibliotece (link)

Pin It on Pinterest