Zaznacz stronę

Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku miała przyjemność gościć Panią Renatę Kijowską – dziennikarkę i autorkę książek dla dzieci. Tym samym otworzyliśmy cykl spotkań
„Autorzy bestsellerów w Bibliotece i Księgarni Autorska”.

Pobyt w Sanoku Pani Renata rozpoczęła od wizyty w Księgarni Autorska, gdzie w kameralnym gronie, przy filiżance kawy czytelnicy mieli możliwość porozmawiać z autorką i zdobyć autografy.

Następnie Renata Kijowska udała się na spotkanie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku. Dyrektor Biblioteki Leszek Puchała przywitał serdecznie naszego gościa i zgromadzoną publiczność. Dyskusja, którą prowadziła dr Jolanta Mazur-Fedak, skupiła się wokół książek „Kuba  Niedźwiedź. Opowieści z gawry” i „Hela Foka. Historie na fali”.

Autorka wyjaśniła skąd czerpała inspirację i wiedzę niezbędną do napisania obu historii.
Temat zdominowała książka “Hela Foka. Opowieści na fali”, co miało związek z jej niedawną premierą. Dzięki rozmowom ze specjalistami oraz wizytom w Stacji  Morskiej na Helu Kijowska podaje wiele faktów, dotyczących życia fok. Pisarka podkreśla, że zależało jej, by pokazać młodym ludziom, jak poważnym problemem jest zanieczyszczanie Bałtyku plastikiem, który obok zagubionych sieci rybackich jest zabójczy nie tylko dla fok, ale i innych zwierząt zamieszkujących morze.

Podczas spotkania uczennice z II LO w Sanoku przeczytały wybrane fragmenty z obu książek, co w niewielkim stopniu pozwoliło obecnym poznać styl, w jakim utrzymane są obie książki.

Na zakończenie przyszedł czas na autografy oraz krótkie prywatne rozmowy z autorką. Z pewnością był to wyjątkowy i miło spędzony wieczór.

Kolejne spotkanie z cyklu odbędzie się jeszcze w czerwcu, a jego gościem będzie Michał Rusinek.

Zapraszamy.

 

Pin It on Pinterest