Wizyta Piotra Zychowicza w Sanoku rozpoczęła się od krótkiego spotkania z czytelnikami w księgarni Autorska. Miła atmosfera panująca w księgarni, sprzyjała rozmowie w czasie podpisywania książek dla czytelników. Pisarz podzielił się wrażeniami, jakie wywarł na nim Sanok i pobliska okolica, którą miał okazję zwiedzić podczas wcześniejszego pobytu. Piotr Zychowicz – autor książek historycznych, które traktują o poważnych sprawach i ważnych wydarzeniach dla naszego kraju, okazał się osobą niezwykle sympatyczną, z dużym poczuciem humoru. Osoby, które czuły niedosyt po tym krótkim spotkaniu, udały się do Biblioteki, gdzie odbyła się główna część wieczoru autorskiego.
W Bibliotece Piotr Zychowicz wziął udział w dyskusji, którą poprowadził dyrektor Leszek Puchała. Całe spotkanie skupiło się wokół najnowszej książki „Wołyń zdradzony. Czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA”. Autor przyznał, że ze względu na poruszony temat, książkę pisało się bardzo ciężko. Dokumenty i raporty, do których dotarł świadczą o ogromnym przerażeniu panującym wśród ludzi zamieszkujących tamte tereny. Świadkowie historii w rozmowach wspominają, jak wzywali pomocy, której nie otrzymali na czas. Stąd pytania: dlaczego podziemie zbagatelizowało zagrożenie banderowskie, dlaczego nikt nie bronił Polaków na Wołyniu, gdzie była AK? Celem Zychowicza nie jest skreślenie zasług, jakie AK ma w walce z okupantem, pokazuje jedynie nieudolność dowództwa podziemia w tym konkretnym przypadku. Autor ma świadomość, że jego poglądy są niewygodne dla pewnych osób, czego dowodem jest wycofanie książki „Wołyń zdradzony” z konkursu Książka Historyczna Roku.
Na zakończenie głos oddano publiczności, padło sporo pytań zarówno dotyczących książki, jak i poglądów Zychowicza na bieżące sprawy Polski. Na zadane pytania autor udzielił wyczerpujących odpowiedzi.
Książki, które można było kupić po spotkaniu, rozeszły się błyskawicznie, co świadczy o dużej popularności Piotra Zychowicza wśród sanockich czytelników.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.