Zaznacz stronę

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich po raz szesnasty organizuje, w dniach 8 – 15 maja,  Tydzień Bibliotek. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem #biblioteka.

„Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych” – pisze Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku w ramach ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w zajęciach przygotowanych przez bibliotekę.

#bibliotekagrawplanszówki to oferta dla młodzieży, na którą czekają ciekawe gry planszowe (dostępne są w godzinach otwarcia biblioteki).

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbędą się warsztaty literacko – plastyczne dla przedszkolaków pod tytułem #bibliotekaodśrodka oraz #mojabiblioteka.

W ramach Tygodnia Bibliotek bibliotekarze z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży wybiorą się również do sanockich przedszkoli #bibliotekanaprzedszkolnymdywanie.

Najmłodszych czytelników zapraszamy razem z rodzicami na #bajkoweporanki, będzie to doskonała okazja do posłuchania audiobooków. Słuchowiska odbywać się będą w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w dniach 8 – 15 maja od 9:00 do 12:00.

Zapraszamy!

Pin It on Pinterest